Tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin Mübarek Mevlid Kandilini can-ı gönülden tebrik ediyorum

Cenab-ı Allah’ın habibim dediği ve “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik” buyurduğu Peygamber Efendimizin (S.A.V.) veladetiyle bir güneş gibi insanlığın üzerine doğması, bütün kötülüklerden kurtuluş için bir milattır. Mevlid Kandili, bu kutlu doğumu ifade eden ve Kadir Gecesinden sonra en kıymetli gecedir.

Mevlid Kandilinin idrak edilmesi, faydalı ve güzel bir İslami gelenektir. İman hakikatlerinin hatırlanmasına, Allah (C.C.) ve Peygamber (S.A.V.) aşkının harekete geçip tatlı ve nurlu bir heyecan uyandırmasına bir vesiledir.

Hayatının her anında ümmetini düşünen ve insanlığın kurtuluşu için türlü eza ve cefaya katlanan Hazreti Peygamberin (S.A.V.) getirdiği kutlu mesajı idrak edip onun yolunda yürüme azmini tazelemek için Mevlid Kandili bir fırsattır.

Mevlid Kandilinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine, bütün Müslümanların saadet ve selametine ve bütün insanlığın hidayetine vesilesi olması niyazıyla, tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin Mübarek Mevlid Kandilini can-ı gönülden tebrik ediyorum.

 

Ataullah HAMİDİ

Batman Milletvekili