Türk siyasi hayatına başarılarıyla damgasını vuran ve halkın artan desteğiyle iktidarını güçlenerek devam ettiren AK Parti ile Türk Basın Birliği’nin kuruluş yıldönümünü içtenlikle tebrik ediyorum

            Türk siyasi hayatına başarılarıyla damgasını vuran ve halkın artan desteğiyle iktidarını güçlenerek devam ettiren AK Parti ile Türk Basın Birliği’nin 14 Ağustos kuruluş yıldönümünü içtenlikle tebrik ediyorum.

 

            Türk siyasi tarihinde çok partili hayata geçtikten sonra, halkın güçlü desteğini alarak iktidara gelen ve en uzun soluklu iktidar partisi olma özelliğini devam ettiren parti AK Parti’dir. AK Parti, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan ve henüz 15 aylık bir parti iken, girdiği seçim olan 2002 genel seçimlerinde tek başına iktidar olmayı başarmış ve akabinde 2016 yılına kadar geçen sürede girdiği bütün seçimlerde birinci parti olmuş ve iktidarını yükselen halk desteğiyle 15 yıl boyunca devam ettirebilmiş tek partidir.

 

            Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde bir kadro hareketi olarak siyasi hayatına başlayan ve muhafazakâr demokrat bir parti olarak kendini tanımlayan AK Parti, iktidar olduğu günden bu güne kadar, icraatlarıyla pek çok ilke imza atmış, çılgın projeleriyle tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. 2002 yılına kadar sürekli krizler yaşayan, küresel krizleri iliklerine kadar hisseden ve ekonomisi dip yapmış, dışa bağımlılığı had safhaya ulaşmış bir Türkiye’yi, AK Parti ayağa kaldırmış, istikrara ve istikamete kavuşturmuştur. Türkiye, artık uluslararası krizlerden etkilenmeyen ve uluslararası piyasalarda borçlu konumdan alacaklı konuma gelmiştir. Hemen her alanda hayata geçirilen hizmetlerle, halkımızın yaşamı kolaylaştırılmış, refah seviyesi yükseltilmiştir.

 

            Cumhuriyet tarihinde görülmemiş ve dünyanın gıpta ile baktığı AK Parti’nin icraatları kesintisiz ve artarak devam ederken, diğer yandan da yükselen Türkiye’nin önüne sürekli olarak engeller konmaktadır. AK Parti bir yandan halktan aldığı güçle engelleri aşmakta, diğer yandan da halka hizmete devam etmektedir.  

 

            Artık AK Parti iktidarı hizmetleriyle kendini kanıtlamış, halkın zemininde siyaset yapan bir parti olarak, halkla birlikte yürümekte ve halkın geleceğini karartmaya çalışan bütün entrikaları halkla birlikte bertaraf etmektedir. AK Parti ile birlikte iktidara gelen halk, artık sözün ve kararın sahibidir.

 

            Türkiye’nin AK Parti iktidarlarıyla parlak bir istikbale hızla ilerlemesini hazmedemeyen iç ve dış zındık mihraklar, sürekli yeni karanlık planlar peşinde olmuşlardır. 17/25 Aralık 2013 tarihlerindeki FETÖ’nün sinsi girişiminin akamete uğratılmasından sonra, tekrar FETÖ’nün daha büyük bir ihanetle 15 Temmuz 2016’da kanlı darbe teşebbüsü, Allah’ın izni ve inayetiyle, Cumhurbaşkanımızın büyük bir liderlik örneği ve muhalefet partilerimizle birlikte milletimizin imanla, inançla ve şuurla kenetlenmesi neticesinde bertaraf edilmiştir. AK Parti iktidarlarının önüne konan engeller, liderimizin ve partimizin millete ve memlekete olan sevdasını ve hizmet kabiliyetini daha da artırmıştır. Allah’ın izniyle, iyi niyet ve samimiyetle yoğrulan hizmet anlayışımızla, hiçbir engel tanımadan yolumuza devam edeceğiz. Bizler gayretle çalışır, Tevfik’i Allah’tan bekleriz.  

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın gönlünde taht kurmuş olan AK Partimizin 14 ağustos kuruluş yıldönümünü tekrar kutluyor, başta AK hareketin lideri kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, partimizin kurucularına, parti yöneticilerimize, tüm teşkilat mensuplarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor Allah razı olsun diyorum. Ayrıca gönlünde AK Parti’yi kuran ve bugünlere kadar destekleyerek getiren milletimize şükranlarımı borç biliyorum. Cenab-ı Hak’tan milletin hizmetinde daha nice hayırlı ve bereketli iktidar yılları diliyorum.

 

            Türk Basın Birliği’nin kuruluş yıldönümünü de tekrar tebrik ediyor, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde, basınımızın gösterdiği onurlu duruşundan dolayı da Türk Basın Birliği’nin şahsında basınımızı yürekten kutluyor, teşekkür ediyorum.

 

                       

Ataullah HAMİDİ

                                                                                                          Batman Milletvekili