Yeni yılda Doğu ve Güneydoğu’nun en modern kütüphane binasını Batman’a kazandırıyoruz

Yeni yılda Doğu ve Güneydoğu’nun en modern kütüphane binasını Batman’a kazandırıyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanımız ve Kalkınma Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde İlimizde 1984 yılında yapılan eski İl Halk Kütüphanesi binasının yerine 2016 yılında yenisinin yapılması için söz aldık. Halkımıza yeni yıl için müjdesini veriyoruz.

2016 yılında İlimize yapılacak olan İl Halk Kütüphanesi bütün yaş gruplarına ve bütün engelli gruplarına hitap edecek şekilde tesis edilecektir. Batman’ın bu modern ve nezih kütüphaneye kavuşmasıyla özellikle Batman’lı gençlerimizin okuma aşkları ve şevkleri artacaktır.

Batman İl merkezi ile beraber ilçelerimizin de yatırım çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Kütüphanesi olmayan Sason ilçemize de kütüphane kazandırıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde yaptığımız görüşmelerle donatım malzemesi ve ödenek teminini sağladık. Sason ilçe kütüphanemizi 2016’ın Şubat ayında hizmete açacağız. Sason Kaymakamlığı ile Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla Sasonlu kardeşlerimiz modern bir kütüphaneye kavuşacaktır.

Diğer yandan Batman’ın en büyük ilçesi olan Kozluk ilçemize de iki katlı modern bir kütüphane kazandırmak için harekete geçtik. Sason ile birlikte Kozluk ilçemize de modern bir kütüphane için gerekli ödenek çıkarıldı ve donatım malzemesi alındı. Kozluk’a yapılacak iki katlı kütüphanenin açılışını da yeni yılın ocak ayında yapacağız.

Amacımız Batman’ın yüksek eğitim seviyesini yakalamış modern bir şehir hüvviyetine kavuşmasıdır. İl ve ilçe demeden bir bütün olarak İlimizin yeni yatırımlara kavuşması için girişimlerimizi sürdürüyoruz.                                                                                                                                                                                                                                                                          Ataullah HAMİDİ

                                                                                                                                   Batman Milletvekili